Blog
Organik sertifikamızı aldık!

3 yıllık bir temiz üretimin sonucunda alınabilen organik sertifikamızı nihayet almış bulunuyoruz!

İlke olarak zaten doğayı gözeten hiçbir sentetik girdi kullanmadan kendi atalık tohumlarımızı devam ettirerek üretim yapmakta olduğumuz Gökçeada'da; devletin sağladığı özel bir teşvik ile sertifikasyon masraflarımız destekleniyor. Bu kapsamda; 2020-2021 sezonunda 3 yıllık geçiş sürecini tamamladığımız parsellerimiz ve üzerinde hasat ettiğimiz atalık buğdaylarımız için organik sertifikamızı almış bulunuyoruz. Her ne kadar için ürünlerimizi kullanan kişilerle birebir temas ve şeffaflık ilkesi birincil öncelikse de, ileride bazı kurumlarla da çalışabilmemiz ihtimaline karşın bu sertifikanın bulunmasını önemli görüyoruz.

Ceres firması tarafından düzenlenen sertifika "Grup Sertifikası" olarak adlandırılıyor ve ada genelinde bu programa girmiş olan tüm üreticilerin ilgili ürünlerini kapsıyor. Bu sertifika ile gerek yurtiçi, gerekse de Avrupa Birliği'nin Organik Tarım gereksinimlerini karşılamış oluyoruz.Blog
İnce Elek tanıtım videomuz yayında!

Good4Trust.org'un Kuzey Ege Çarşısı projesi kapsamında hazırlanan tanıtım videomuz:


Blog
2021 Buğday Hasadımız

2020-2021 sezonu buğday hasadımızı Haziran ayı sonunda gerçekleştirdik. Dostlarımızın yardımıyla çalkak (eleme) ve çuvallayıp taşıma, depolama işlerini 10 gün içerisinde tamamlamanın huzurunu yaşıyoruz.

Bu sene Karakılçık, Akbaşak, Sarı Buğday ve Saz Çavdarı ekmiştik. Saz Çavdarı tarlamızda bir önceki yılki ekimimizden dökülen Kızılca buğdayı tohumları da kendiliğinden çıktığı için ürünümüz Çavdar-Buğday karışımı olarak un haline getirilecek.